بازرس کل گیلان گفت: متولیان تامین آب آشامیدنی پایدار در استان باید اقدامات اصلاحی آب بهداشتی و پایدار مشترکان گیلانی را فراهم کنند. گیل خزر به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای گیلان؛ سجاد ده ده جانی بازرس کل گیلان در نشستی با حضور موسی فکور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، وحید خرمی مدیر شرکت آب منطقه و […]

بازرس کل گیلان گفت: متولیان تامین آب آشامیدنی پایدار در استان باید اقدامات اصلاحی آب بهداشتی و پایدار مشترکان گیلانی را فراهم کنند.

گیل خزر به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای گیلان؛ سجاد ده ده جانی بازرس کل گیلان در نشستی با حضور موسی فکور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، وحید خرمی مدیر شرکت آب منطقه و علیرضا غیاثی مدیر آب و فاضلاب گفت: دستگاه‌های متولی برای تامین آب آشامیدنی بهداشتی و پایدار باید در اسرع وقت اقدامات اصلاحی را انجام داده و نتایج اقدامات را به بازرسی کل گیلان اعلام کنند.

سجاد ده ده جانی، هدف از برگزاری این نشست را، بررسی آخرین وضعیت اجرای طرح‌های عمرانی آبی و پیگیری نارضایتی‌های مردم از کمیت و کیفیت پایین آب آشامیدنی مشترکان در برخی نقاط گیلان عنوان و تصریح کرد: تکمیل و اصلاح تصفیه خانه طول‌لات شهرستان رودسر و ضرورت کُلرزَنی مستمر و به هنگام در مناطق روستایی از جمله مشکلاتی بود که در این جلسه مطرح شد و راهکار‌های برون رفت از این مشکلات مطرح شد.

وی، با بیان اینکه پیشنهاد‌های سازمان بازرسی لازم‌الاجرست گفت: تعامل بیشتر دستگاه‌های اجرایی و نظارتی در برطرف کردن مشکلات حائز اهمیت است. 

گیلان، ۹۳۸ هزار مشترک آب دارد که روزانه بیش از ۷۸۶ هزار متر مکعب آب آشامیدنی مصرف می‌کنند.

  • نویسنده : گیل خزر