مشاور عالی فرماندهی ستاد کل نیرو‌های مسلح: جمهوری اسلامی به همه آزادی خواهان جهان قدرت داد تا در مقابل ظلم و ظالمان ایستادگی کنند. گیل خزر به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای گیلان ؛ سردار فتح الله جعفری در مراسم چهارمین سالگرد حاج قاسم سلیمانی و شهدای مظلوم کرمان در گلزار شهدای رشت، با اشاره به حضور […]

مشاور عالی فرماندهی ستاد کل نیرو‌های مسلح: جمهوری اسلامی به همه آزادی خواهان جهان قدرت داد تا در مقابل ظلم و ظالمان ایستادگی کنند.

گیل خزر به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای گیلان ؛ سردار فتح الله جعفری در مراسم چهارمین سالگرد حاج قاسم سلیمانی و شهدای مظلوم کرمان در گلزار شهدای رشت، با اشاره به حضور پُررنگ شهید حاج قاسم سلیمانی در عرصه جنگ تحمیلی، گفت: در ابتدای جنگ تحمیلی، به علت کمبود امکانات جنگی نیرو‌های رژیم بعثی توانسته بود به خاک کشور نفوذ کند، اما با ایمان و ایثاررزمندگان ایران متجاورزان از خاک وطن رانده شدند.

وی با اشاره به دوران دفاع مقدس وتلاش دشمن برای القای ناامیدی در مقابله با سربازان بعثی در جبهه‌ها ، افزود: فرماندهان و سپاه پاسداران در دوران جنگ به فرمان امام تصمیم گرفتند با تقویت روحیه معنوی، ایمان و اخلاص در رزمندگان ، با حداقل امکانات ، روحیه شکست ناپذیری را در میدان جنگ ، به وجود بیاورند.

مشاور عالی فرماندهی ستاد کل نیرو‌های مسلح با بیان اینکه برای تقویت نیرو‌های نظامی فرماندهان آموزشی وارد میدان جنگ شدند، گفت: در ۱۹ فروردین سال ۶۰ تصمیم گرفته شد تا فرماندهان و مربیان با حضور در میدان جنگ ، به صورت تخصصی با ابزار و روش جنگی دشمن آشنا شوند تا برای آموزش نیروها ، به اندازه کافی آگاهی لازم را داشته باشند که از شهر رشت شهید میثم بیگلو از فرماندهان به نام گیلانی به جبهه اعزام شد. 

وی با بیان اینکه حاج قاسم سلیمانی در عملیات والفجر ۸ بسیار خوش درخشید، گفت: در سال ۸۶ سردار رحیم صفوی ، حاج قاسم سلیمانی را به عنوان فرمانده نیروی قدس سپاه معرفی کرد که این شهید در طول فعالیت خود اقدامات بزرگی را انجام داد.
سردار جعفری با اشاره به اخلاق نیکوی حاج قاسم سلیمانی گفت: اخلاص و تواضع وی در برخورد با رزمندگان در میدان نبرد، به نیرو‌های جوان انگیزه و امید می‌داد.

این فرمانده دوران جنگ تحمیلی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران به تمامی مسلمانان و آزادی خواهان جهان ثابت کرد که می‌توان در مقابل ظلم و ظالمان ایستادگی کرد، گفت: امام راحل می‌فرمود از مرگ نهراسید و با شجاعت به سمت دشمن بروید و باور داشته باشید که خدا یاری‌گر مظلومان است.

در این مراسم حاضران با مداحی، یاد سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای مظلوم کرمان را گرامی داشتند.

اجرای گروه سرود دانش آموزی به یاد سردار دل‌ها و رونمایی از پوستر حاج قاسم سلیمانی شهید القدس از دیگر بخش‌های این مراسم معنوی بود.

  • نویسنده : گیل خزر