نماینده ولی فقیه گیلان: آنچه که شهدای عظیم الشان از ما در شرایط امروز انتظار دارند پیروی از ارزش‌های والای اسلام و انقلاب است. گیل خزر به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان ، مراسم گرامیداشت سالروز شهادت سپهبد علی صیاد شیرازی با حضور امیر دریادار دوم منصور لشنی فرمانده مرکز آموزش تخصص‌های دریایی باقرالعلوم […]

نماینده ولی فقیه گیلان: آنچه که شهدای عظیم الشان از ما در شرایط امروز انتظار دارند پیروی از ارزش‌های والای اسلام و انقلاب است.

گیل خزر به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان ، مراسم گرامیداشت سالروز شهادت سپهبد علی صیاد شیرازی با حضور امیر دریادار دوم منصور لشنی فرمانده مرکز آموزش تخصص‌های دریایی باقرالعلوم نداجای رشت، یگان‌های نظامی و انتظامی استان گیلان و دیگر اقشار رشت مراسم بزرگداشت با سخنرانی نماینده، ولی فقیه گیلان در مصلی رشت برگزار شد.
آیت الله فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان در این مراسم گفت: فرماندهانی، چون صیاد شیرازی و قاسم سلیمانی سرمایه‌های ارزشمندی در عرصه‌ی دفاع از ارزش‌های ناب انقلاب و حفظ امنیت و تمامیت ارضی این سرزمین به حساب می‌آیند که رمز موفقیتشان تعبد، عرفان و اخلاص بود.
وی با اشاره به حماسه سازی‌های کم نظیر فرزندان رشید این سرزمین اعم از ارتش، سپاه و بسیج در دوران دفاع مقدس گفت: روحیه‌ی حق جویی و خداباوری ضامن سربلندی و موفقیت در عرصه‌ی کارزار است و این الگویی ست که با تاسی از آموزه‌های اسلام اصیل در این سرزمین ولایتمدار به یادگار مانده است.

آیت الله فلاحتی در ادامه بر ضرورت رهروی از راه شهیدان خدایی این سرزمین و دفاع از آرمان‌های پاکشان تاکید کرد و گفت: آنچه که شهدای عظیم الشان از ما در شرایط امروز انتظار دارند پیمودن راه متعالی انقلاب و دفاع از ارزش‌های ناب مکتب خمینی کبیر است.
در این مراسم فرمانده آموزش تخصص‌های دریایی باقرالعلوم (ع) رشت شهزد صیاد شیرازی را نمونه بارز یک نیروی نظامی مخلص و مومن دانست و گفت: شهید سپهبد علی صیاد شیرازی، بزرگ مرد ولایت‌مدار و ولایت‌پذیر که در مکتب اهل بیت (ع) پرورش یافت، هر لحظه از زندگی اش درس‌ها و آمیزه‌هایی در برداشت. مرد وارسته­‌ای که سراسر وجودش عشق، از خودگذشتگی، کرامت، معنویت، ولایت‌مداری و درس جانبازی بود.
امیر دریاداردوم لشنی رشادت‌های صیاد شیرازی در سال ۶۷ در فرماندهی عملیات مرصاد و در هم پیچیدن طومار منافقین کور دل بسیار ستودنی دانست.
وی افزود: راه صیاد‌ها در این مملکت ادامه دارد و ما به پشتوانه پرورش جوانان مومن در نیرو‌های مسلح آماده دفاع از جان و ناموس و وطن هستیم.
پیش از برپایی این مراسم، جمعی از نیرو‌های نظامی یگان‌های مستقر در استان گیلان، نماز ظهر و عصر را به امامت آیت الله فلاحتی، نماینده ی، ولی فقیه در گیلان و امام جمعه‌ی رشت اقامه کردند.

  • نویسنده : گیله خزر (گیل خزر)