نیرو‌های یگان حفاظت محیط زیست یک قلاده خرس قهوه‌ای را در منطقه جنگلی ترشوم ماسوله مشاهده کردند. گیله خزر به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان؛ رئیس اداره حفاظت محیط زیست فومن گفت: نیرو‌های یگان حفاظت محیط زیست و دوستداران طبیعت این شهرستان یک قلاده خرس قهوه‌ای در منطقه جنگلی پایین تریشوم را مشاهده و تصویربرداری […]

نیرو‌های یگان حفاظت محیط زیست یک قلاده خرس قهوه‌ای را در منطقه جنگلی ترشوم ماسوله مشاهده کردند.

گیله خزر به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان؛ رئیس اداره حفاظت محیط زیست فومن گفت: نیرو‌های یگان حفاظت محیط زیست و دوستداران طبیعت این شهرستان یک قلاده خرس قهوه‌ای در منطقه جنگلی پایین تریشوم را مشاهده و تصویربرداری کردند.

مصطفی فلاح مجاور با بیان اینکه ارتفاعات ماسوله یکی از زیستگاه‌های حیات وحش به ویژه خرس قهوه‌ای است افزود: خرس‌ها به دلیل کمبود منابع آبی و غذایی در ارتفاعات، به باغات و مناطق جنگلی پایین دست سرازیر می‌شوند.
فلاح مجاور افزود: توپوگرافی شهرستان فومن شرایط بسیار مناسبی برای زندگی حیات وحش ایجاد کرده است و در این میان وجود جنگل‌های انبوه شرابط خوبی برای زیست پلنگ و خرس است.
وی بیان کرد: با توجه به آموزش‌های ارائه شده به ساکنان محلی و برخورد با متخلفان، گونه‌های نادر جانوری در این شهرستان به خوبی در کنار انسان‌ها زندگی می‌کنند.
خرس قهوه‌ای بزرگترین گوشتخوار خاورمیانه است و این گونه رنگی متفاوت از قهوه‌ای تیره تا زرد بور است و زیستگاه این گونه جانوری مناطق جنگلی خزر، ارسباران و زاگرس می‌باشد.
خرس جانوری شبگرد است و به صورت انفرادی زندگی می‌کند، خرس بالغ حدود ٢۵٠ کیلوگرم وزن دارد و دارای زاد و ولد پایینی است.

  • نویسنده : گیله خزر (گیل خزر)
  • منبع خبر : صداوسیمای گیلان