در دیدار معاون امور استان‌های اوقاف نماینده ی ولی فقیه در گیلان : فرهنگ وقف برگرفته از دین مبین اسلام برای محرومیت زدایی است و بهره گیری از این ظرفیت می‌تواند تحقق عدالت اجتماعی را تسریع کند. گیل خزر به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای گیلان ؛ نماینده ی ولی فقیه در گیلان امروز در دیدار با معاون […]

در دیدار معاون امور استان‌های اوقاف

نماینده ی ولی فقیه در گیلان : فرهنگ وقف برگرفته از دین مبین اسلام برای محرومیت زدایی است و بهره گیری از این ظرفیت می‌تواند تحقق عدالت اجتماعی را تسریع کند.

گیل خزر به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای گیلان ؛ نماینده ی ولی فقیه در گیلان امروز در دیدار با معاون امور مجلس و استان‌های سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در رشت گفت: فرهنگ وقف از جمله ظرفیت‌های کم نظیر برگرفته از دین مبین اسلام برای محرومیت زُدایی و ایجاد تعادل در روند توسعه و تعالی جامعه‌ی اسلامی است و بهره گیری بهینه از این ظرفیت می‌تواند تحقق عدالت اجتماعی را تسریع کند.

آیت الله رسول فلاحتی همچنین با تاکید بر لزوم اجرای نیات واقفان، افزود: مجموع دست اندرکاران اوقاف باید تلاش کنند تا اهداف و نیات واقفان به دُرُستی تحقق یابد.

امام جمعه رشت در ادامه با اشاره به تصرف شخصی برخی موقوفات ، بر لزوم باز پس گیری اینگونه موقوفات تصرف شده ، با سعه صدر تاکید کرد.

وی به پیشینه‌ی غنی تاریخی و مذهبی گیلان اشاره و اضافه کرد: به دلیل تعدد بِقاع متبرکه در استان، باید برای استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی جامعه، برنامه ریزی و تلاش شود.

حجت الاسلام والمسلمین ناصرالدین نوری زاده، معاون امور مجلس و استان‌های سازمان اوقاف و امور خیریه‌ی کشور نیز در این دیدار افزود: گیلان نیز با داشتن حدود ۹۴۰ بقعه و ۵۰ هزار موقوفه از استان‌های پیشگام در وقف و ارائه برنامه‌های فرهنگی مذهبی در کشور است.

  • نویسنده : گیل خزر