سمفونی میرزا کوچک در تالار مرکزی رشت طنین انداز شد. به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز گیلان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، گفت: در آستانه برگزاری کنگره بین المللی میرزا کوچک جنگلی، برنامه زنده موسیقی ارکستر سمفونیک صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با گریزی بر گوشه‌ای درخشان از تاریخ حماسه ایران زمین و از […]

سمفونی میرزا کوچک در تالار مرکزی رشت طنین انداز شد.

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز گیلان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، گفت: در آستانه برگزاری کنگره بین المللی میرزا کوچک جنگلی، برنامه زنده موسیقی ارکستر سمفونیک صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با گریزی بر گوشه‌ای درخشان از تاریخ حماسه ایران زمین و از خطه گیلان، حماسه جنگل و حماسه سازش میرزا کوچک جنگلی در تالار مرکزی رشت اجرا شد.

رضا ثقتی در حاشیه برگزاری این برنامه فرهنگی- هنری گفت: آذر امسال و در صد و یکمین سالگرد شهادت میرزا کوچک جنگلی، کنگره بین المللی میرزا کوچک در حالی برگزار می‌شود که اجرای بیش از٧٠ برنامه متنوع و متفاوت برای این کنگره بزرگ در نظر گرفته شده است.
وی اجرای موسیقی ازسوی ارکستر سمفونیک بزرگ صدا و سیما با نواختن قطعه معروف و مانای میرزا کوچک، را یکی از برنامه‌های ذیل این کنگره عنوان کرد و افزود: زبان گویای هنر به عنوان مرجعی اثربخش برای معرفی و شناساندن هرچه بهتر بزرگ مردانی، چون شهید میرزا کوچک جنگلی می‌تواند نقش بی بدیلی در الگوسازی برای نسل‌های آینده ایفا کند.
در این برنامه همچنین چند نفر از شعرای نامی کشور در وصف میرزا کوچک جنگلی و مبارزه اش با استعمار و استبداد قطعاتی از اشعار خود را برای حاضران قرائت کردند.

  • نویسنده : گیله خزر (گیل خزر)