به گزارش خبرگزاری صداوسیمای گیلان؛ نماینده‌ی ولی فقیه در گیلان امروز در خطبه‌های نماز رشت درمصلای امام خمینی این شهر بر لزوم رعایت حجاب و عفاف تاکید کرد و گفت: ملت بزرگ ایران در راه آرمان‌های والای انقلاب و نظام اسلامی خون داده اند و اجازه نخواهند داد تا عفت عمومی عرصه‌ی تاخت و تاز برخی […]

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای گیلان؛ نماینده‌ی ولی فقیه در گیلان امروز در خطبه‌های نماز رشت درمصلای امام خمینی این شهر بر لزوم رعایت حجاب و عفاف تاکید کرد و گفت: ملت بزرگ ایران در راه آرمان‌های والای انقلاب و نظام اسلامی خون داده اند و اجازه نخواهند داد تا عفت عمومی عرصه‌ی تاخت و تاز برخی هنجارشکنان قرار گیرد و از این پس اقدامات گسترده‌ای برای اجرای فریضه‌ی مهم امر به معروف و نهی از منکر در دستور کار قرار می‌گیرد و عموم مردم باید همراه و همگام با دست اندرکاران امر، به ایفای وظایف محوله‌ی خویش در این حوزه بپردازند تا بساط بی حجابی و بی عفتی در جامعه‌ی اسلامی برچیده شود.
آیت الله فلاحتی با استناد به منویات اخیر رهبر معظم انقلاب افزود: نظام اسلامی در صدد نیست مردم را با زور وادار به دینداری و تعبد کند، اما در قبال هرگونه هنجارشکنی هم وظیفه دارد.
خطیب جمعه‌ی رشت با بیان اینکه آمران به معروف و ناهیان از منکر باید وظیفه‌ی خود را در قبال هرگونه هنجار شکنی و بی حجابی انجام دهند گفت: حصول نتایج مطلوب در این زمینه، مستلزم همراهی و همکاری آحاد جامعه‌ی اسلامی است و مسئولان و دست اندرکاران امر نیز باید در این زمینه هماهنگی لازم را داشته باشند.
وی در ادامه از نیرو‌های مردمی، انتظامی، بسیج و دست اندرکاران نظارتی خواست در زمینه‌ی مقابله با هنجارشکنی اقدام جدی کنند و دستگاه قضایی هم با صلابت به پرونده‌های حوزه‌ی حجاب و عفاف برخورد کنند.
آیت الله فلاحتی به تحولات خاورمیانه و جنگ غزه و استیصال رژیم غاصب اسراییل در قبال مقاومت غزه و فلسطین اشاره کرد و افزود: حامیان رژیم غاصب اسراییل هم به نداشتن استراتژی این رژیم جعلی در مواجه با نیرو‌های مقاومت اذعان می‌کنند.
وی همچنین با اشاره به شهادت ۳ فرزند و ۳ نوه‌ی اسماعیل هنیه در حمله‌ی تروریستی رژیم غاصب اسراییل به کمپ الشاطی غزه، این ضایعه را به رییس دفتر سیاسی حماس تسلیت گفت و ادامه داد: اینگونه مسلمان کشی و قتل عام مردم بی گناه و بی پناه ناشی از درماندگی رژیم صهیونیستی است و به وضوح نشان می‌دهد که اسراییل تاکنون به هیچ یک از اهداف خود نرسیده است.
امام جمعه‌ی رشت با بیان اینکه ضربات وارده به اسراییل در جنگ اخیر غزه، در طول ۷۵ سال گذشته بی نظیر و بی سابقه بوده تصریح کرد: این اتفاق در سایه‌ی حمایت و اقتدار ایران عملی شده و دشمنان بدانند که نظام اسلامی هم اکنون در اوج افتخار و اقتدار است و به جبهه‌ی مقاومت در سراسر خاورمیانه قدرت و اعتماد به نفس داده است.

  • نویسنده : گیل خزر