به مناسبت هفته قوه قضائیه همایش حقوقدانان، نخبگان، استادان حوزه و دانشگاه و بسیجیان در سالن دادگستری گیلان برگزارشد. گیل خزر  به گزارش خبرگزاری صدا وسیمای مرکز گیلان ، دراین مراسم که صبح امروز با حضور حجت الاسلام و المسلمین حمزه خلیلی رییس کل دادگستری گیلان و جمعی از قضات، جامعه بسیج حقوقدانان و مسئولان برگزار […]

به مناسبت هفته قوه قضائیه همایش حقوقدانان، نخبگان، استادان حوزه و دانشگاه و بسیجیان در سالن دادگستری گیلان برگزارشد.

گیل خزر  به گزارش خبرگزاری صدا وسیمای مرکز گیلان ، دراین مراسم که صبح امروز با حضور حجت الاسلام و المسلمین حمزه خلیلی رییس کل دادگستری گیلان و جمعی از قضات، جامعه بسیج حقوقدانان و مسئولان برگزار شد، فرمانده سپاه قدس گیلان با گرامیداشت هفته قوه قضائیه و یاد و خاطره شهدای هفتم تیرگفت: تحقق عدالت در جامعه عامل مهم اقتدار کشور است و از صدر اسلام تاکنون خون‌هایی زیادی برای برپایی عدالت ریخته شده است.
سردار محمد عبدالله پور به سالروز عملیات نصر و شهادت سردار رشید گیلان مهدی خوش سیرت اشاره و تصریح کرد: شهدا ایران اسلامی خالصانه جان خود را تقدیم نظام کردند تا عدالت و امنیت در جامعه برقرار شود وکار سخت برقراری عدالت بر عهده دستگاه قضاست.
رییس دانشگاه گیلان، مدیر حوزه‌های علمیه استان، رییس دانشگاه علوم پزشکی و مدیر کل آموزش و پرورش گیلان نیز هریک در سخنانی ضمن قدردانی از تلاش‌های بی وقفه مسئولان و دست اندر کاران قضایی؛ استقلال، دانش و اقتدار را از ارکان کارآمدی قوه قضائیه دانستند و بر تعامل و همکاری دستگاه‌ها با دادگستری گیلان در حوز‌های علمی، فناوری، جوانی جمعیت، تامین، حفظ و ارتقاء سلامت و امنیت جامعه و آسیب‌های اجتماعی تاکید کردند.
همچنین در همایش بسیج حقوقدانان از زحمات آقای پورقاسم قدردانی و آقای شهریار فیروزان بعنوان مدیر کانون حقوقدانان و فرمانده پایگاه شهید صدر دادگستری گیلان، آقای علی داوودی رییس انجمن تخصصی قضات و حقوقدانان و خانم شیما علیپور رییس انجمن تخصصی حقوق جزای سازمان بسیج حقوقدانان گیلان معرفی شدند.
رونمایی از کتاب «شهید و خلق زیبایی» شامل مجموعه سخنرانی‌های حجت الاسلام و المسلمین خلیلی، از دیگر برنامه‌های این همایش بود.

  • نویسنده : گیل خزر