مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی: جمهوریت در انقلاب اسلامی شامل تمام اقوام ایرانیست و برای پیشبرد اهداف انقلاب باید از اختلافات پرهیز شود. گیل خزر به گزارش خبرگزاری صدا وسیمای گیلان ؛ ماموستا عبدالسلام کریمی درهمایش نقش علما و روحانیان اهل سنت در تالش با اشاره به اینکه هر تمدنی محصول فرهنگ و […]

مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی: جمهوریت در انقلاب اسلامی شامل تمام اقوام ایرانیست و برای پیشبرد اهداف انقلاب باید از اختلافات پرهیز شود.

گیل خزر به گزارش خبرگزاری صدا وسیمای گیلان ؛ ماموستا عبدالسلام کریمی درهمایش نقش علما و روحانیان اهل سنت در تالش با اشاره به اینکه هر تمدنی محصول فرهنگ و باور‌های عقیدتی است گفت: اگر جامعه‌ای در خصوص مسائل فرهنگی چالش داشته باشد آثار آن در دیگر امور ظهور و بروز پیدا می‌کند. 

وی با بیان اینکه دین اسلام دین علم و فرهنگ است افزود: اگر عملکرد ما براساس آموزه‌های قرآنی باشد جایی برای افراط و تفریط باقی نمی‌ماند و اهداف اسلام و انقلاب با تعادل پیش خواهد رفت.

مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی تصریح کرد: اختلافات جزیی نباید تبدیل به عداوت شود و علما باید در گفتار و رفتارصادقانه عمل کنند.

ماموستا عبدالسلام کریمی با تاکید بر اینکه جمهوریت در انقلاب اسلامی شامل تمام اقوام ایرانیست ، افزود: برای پیشبرد اهداف انقلاب باید از اختلافات دور و اشتراکات تقویت شود.

وی همچنین ریشه اهل سنت و تشیع را یکی دانست و گفت: اختلافات در شاخه و برگ سبب جدایی از ریشه نخواهد شد و مسلمانان یک دشمن دارد و آن هم استکبار جهانی است.

ماموستا عبدالسلام کریمی با بیان اینکه مسئولیت حفظ وحدت فقط بر عهده علما نیست افزود: همه افراد برای تقویت وحدت و انسجام بین آحاد جامعه مسئول هستند.

  • نویسنده : گیل خزر