آیین تشییع پیکر پروانه معصومی بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون امروز با حضور مردم هنردوست و جامعه هنری و مسئولان استان در رشت برگزار شد. گیل خزر به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای گیلان ؛ پروانه معصومی ، بازیگر سینما و تلویزیون ، امروز با حضور جمعی از مردم گیلانی و جامعه هنری از مجتمع خاتم […]

آیین تشییع پیکر پروانه معصومی بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون امروز با حضور مردم هنردوست و جامعه هنری و مسئولان استان در رشت برگزار شد.

گیل خزر به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای گیلان ؛ پروانه معصومی ، بازیگر سینما و تلویزیون ، امروز با حضور جمعی از مردم گیلانی و جامعه هنری از مجتمع خاتم الانبیای رشت تا میدان شهدای ذهاب رشت تشییع خواهد شد.

این مراسم با حضور استاندار گیلان ، مدیرکل صدا و سیمای گیلان ، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ، هنرمندان پیشکسوت گیلانی از جمله انوش نصر ، سید رضا میرمعنوی و نسرین بابایی و قشرهای مختلف مردم هنردوست گیلان در حال برگزاری است  .

 

پیکر این هنرمند پس از تشییع از رشت به تهران منتقل و در آرامگاه خانوادگی ایشان در امامزاده ابوطالب به خاک سپرده خواهد شد.
مرحوم پروانه معصومی چند روزی در یکی از بیمارستان‌های رشت به دلیل عارضه پارگی روده بستری بود که دیروز بر اثر عفونت ریوی در  ۷۹ سالگی دارفانی را وداع گفت.
پروانه معصومی بازیگر مردمی و خوش نام سینمای ایران چند سالی بود که در روستای مناره بازارِ بخش طاهر گوراب شهرستان صومعه‌سرا زندگی می‌کرد.

سکینه کبودرآهنگی با نام هنری پروانه معصومی، متولد ۱۱ اسفند ماه ۱۳۲۳ بود. 
وی نخستین بار در سال ۱۳۵۰ در فیلم «بی‌تا» نقش کوتاهی گرفت و سال بعد در رگبار ساخته‌ی بهرام بیضایی نقش اوّل زن را بازی کرد.
ایفای نقش همسر حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) در فیلم سینمایی «مسافر ری» ، «گل‌های داودی» ، «جهیزیه‌ای برای رباب» ، «شکوه زندگی» و «یوسف پیامبر» و برخی از سریال‌های تلویزیونی از جمله نقش «مادر» در سریال «پلیس جوان» هم از جمله آثار هنری این هنرمند است.

وداع و تشییع هنرمند پیشکسوت سینمای ایران در رشت

همچنین در پی درگذشت بازیگر پیشکسوت و خوش اخلاق سینمای ایران ، مرحومه پروانه معصومی ، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران ، محمد باقر قالیباف رئیس قوه مقننه ، پیمان جبلی رئیس رسانه ملی با صدور پیامی درگذشت این هنرمند با اخلاق را به جامعه هنری و خانواده وی تسلیت گفتند.

  • نویسنده : گیل خزر