رئیس سازمان چای کشور از پرداخت بیش از هزار میلیاردتومان معادل ۵۱ درصد مطالبات چایکاران گیلان و مازندران در سال ۱۴۰۲ خبر داد. گیل خزر به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان ؛ آقای حبیب جهانساز گفت : از اردیبهشت امسال تا تاریخ ۵ مرداد ، ۹۸ هزار تن برگ سبز چای به ارزش هزار و ۲۶۸ میلیارد تومان […]

رئیس سازمان چای کشور از پرداخت بیش از هزار میلیاردتومان معادل ۵۱ درصد مطالبات چایکاران گیلان و مازندران در سال ۱۴۰۲ خبر داد.

گیل خزر به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان ؛ آقای حبیب جهانساز گفت : از اردیبهشت امسال تا تاریخ ۵ مرداد ، ۹۸ هزار تن برگ سبز چای به ارزش هزار و ۲۶۸ میلیارد تومان از چایکاران استان‌های گیلان و مازندران خریداری شده که تاکنون ۶۴۴ میلیارد تومان به صورت متوسط ، ۵۱ درصد بهای برگ سبز خریداری شده به حساب چایکاران پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه از این میزان پرداختی ، ۱۰۰ میلیاردتومان سهم دولت و بقیه سهم کارخانجات است ، افزود : ۵۶ هزار و ۸۸۰ تن معادل ۵۸ درصد از برگ سبز خریداری شده امسال درجه‌ی یک و بقیه درجه‌ی ۲ است که افزایش ۲۱ درصدی تولید برگ سبز چای در مقایسه با پارسال را نشان می‌دهد.

رئیس سازمان چای کشور از تولید ۲۲ هزار تن چای خشک تاکنون در کارخانجات چایسازی شمال کشور خبر داد و گفت: حدود ۵۵ هزار خانوار چایکار در ۲۸ هزار هکتار باغ فعال خود به پرورش و تولید برگ سبز چای اشتغال دارند.

  • نویسنده : گیل خزر