رییس سازمان چای : رییس سازمان چای کشور : ۴ درصد باقیمانده مطالبات چایکاران کشور تا پایان بهمن پرداخت می‌شود. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان؛ آقای حبیب جهانساز رئیس سازمان چای کشور در حاشیه افتتاح یک واحد بسته بندی چای در روستای سوخته کیش از بخش رانکوه شهرستان املش گفت: ۷۸ میلیارد و […]

رییس سازمان چای :

رییس سازمان چای کشور : ۴ درصد باقیمانده مطالبات چایکاران کشور تا پایان بهمن پرداخت می‌شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان؛ آقای حبیب جهانساز رئیس سازمان چای کشور در حاشیه افتتاح یک واحد بسته بندی چای در روستای سوخته کیش از بخش رانکوه شهرستان املش گفت: ۷۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان معادل ۴ درصد باقیمانده بهای خرید تضمینی برگ سبز چای تا پایان بهمن به حساب بانکی چایکاران گیلان و مازندران واریز می‌شود.

وی در ادامه گفت: ۵۷ میلیارد تومان تسهیلات از محل صندوق حمایت از چای کشور به عنوان سرمایه در گردش در ۳ ماه گذشته به ۱۰هزار چایکار گیلان و مازندران توزیع شده است.

آقای حبیب جهانساز گفت: با توجه به تفاهم نامه بین سازمان چای کشور با بیمه روستایی و عشایری، همه چایکاران زیر ۵۰ سال که هیچ نوع بیمه‌ای ندارند؛ می‌توانند تحت پوشش بیمه روستایی و عشایری قرار بگیرند و چایکاران بالای ۵۰ سال هم در راستای تفاهم با بیمه ایران تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار گیرند.

وی با اشاره به قدمت ۱۲۰ ساله کشت چای در کشور گفت: در گذشته اختلاط چای داخلی و خارجی دنبال می‌شد در حالی که الان برند سازی و بهداشتی کردن چای اهمیت دارد و در این زمینه تسهیلات ارزان قیمت بانکی هم اعطا می‌شود.

وی گفت: ۷۰ درصد چای تولیدی در داخل کشور مصرف و ۹۰ درصد چای کشور در گیلان تولید می‌شود.

در ادامه مختار رضایی فرماندار املش گفت: شهرستان املش با ۴ هزار و ۸۵۰ هکتار باغ چای و ۳۷ کارخانه چایسازی و ۸ هزار و ۴۰۰ چایکار بزرگترین تولید کننده چای داخل کشور است که بیش از ۳۰ درصد چای کشور در این شهرستان تولید می‌شود.

  • نویسنده : گیله خزر (گیل خزر)