گیل خزر به گزارش گیل خبر/ وحید قربانی، مدیرکل دفتر فنی وزارت کشور در گفتگو با گیل خبر به تشریح وضعیت پروژه های نهضت ملی مسکن در استان گیلان پرداخت. قربانی گفت: ما امروز با حضور در گیلان، بخش هایی از پروژه های نهضت ملی مسکن را بازدید کردیم. در استان اقدامات خوبی در خصوص تعیین […]

گیل خزر به گزارش گیل خبر/ وحید قربانی، مدیرکل دفتر فنی وزارت کشور در گفتگو با گیل خبر به تشریح وضعیت پروژه های نهضت ملی مسکن در استان گیلان پرداخت.

قربانی گفت: ما امروز با حضور در گیلان، بخش هایی از پروژه های نهضت ملی مسکن را بازدید کردیم. در استان اقدامات خوبی در خصوص تعیین تکلیف مساکن مهر که از سال‌های قبل مانده بود انجام شده که انشالله با بهره‌برداری از آن‌ها بخشی از نیاز به مسکن مردم برطرف می‌شود.

مدیرکل دفتر فنی وزارت کشور افزود: در بحث تامین زمین علی رغم مشکلاتی که در استان به خاطر شرایط خاص و ویژه آن وجود دارد، اقدامات و برنامه ریزی های خوبی انجام شده تا نیاز تامین زمین مسکن برآورده شود.

قربانی در خصوص کندی اجرای پروژه نهضت ملی مسکن در گیلان گفت: به دلیل شرایط ویژه زمین در گیلان و ایستابی بالای آب که نیاز به پروژه های تحکیم خاک را قبل از اجرای پی و ساختمان دارد، ما در استان شاهد تاخیر در اجرای پروژه هستیم. اگر قرار باشد که به صورت عادی پیش برویم حتما این تاخیر باعث می‌شود که ما از برنامه خود عقب بمانیم و تعدادی از پروژه ها تا پایان دولت به سرانجام نرسد. به همین دلیل خواستیم که یک تغییر برنامه ریزی و اصلاح سیاست گذاری انجام شود تا این مشکل زمین ساماندهی شود و در زمان باقی مانده انشالله پروژه نهضت ملی مسکن را مطابق برنامه تا پایان دولت به سرانجام برسانیم.

مدیرکل دفتر فنی وزارت کشور گفت: بحث نهضت ملی مسکن در دولت سه ضلع دارد؛ هم به لحاظ قیمت باید مناسب باشد، هم در زمان کوتاه ساخته شود و هم به لحاظ کیفیت باید کیفیت بالایی داشته باشد. من در خصوص کیفیت بالای اجرای پروژه ها از معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان تشکر می کنم. علی رغم آن که تامین مصالح با کیفیت در استان و اجرای آن به دلیل شرایط آب و هوایی، شرایط خاصی دارد و با دشواری همراه است، اما پروژه ها با کیفیت بسیار خوبی اجرا شده است که جای تقدیر و تشکر دارد.

قربانی گفت: برای تسریع در روند پروژه ها، اولا باید بازآفرینی شهری و خودمالکی در اولویت قرار بگیرد. دوما بحث افزایش تراکم در قسمت هایی از شهرها که ظرفیت آن وجود دارد در دستور کار قرار گیرد، براساس مصوبه شورای عالی شهرسازی اجازه بازتنظیم پهنه بندی مسکونی شهرها به خصوص شهرهای شمالی داده شده و سوما بحث زمین است که همان گونه که اشاره شد، باید ساماندهی شود.

  • نویسنده : گیل خزر