یادواره ۴ هزار شهید ارتش جمهوری اسلامی و بزرگداشت شهدای خلبان گیلانی در گلزار شهدای رشت برگزار شد. به گزارش خبرگزاری صدا وسیمای مرکز گیلان ، مشاور عالی فرماندهی نیروی هوایی جمهوری اسلامی در این مراسم با تشریح چگونگی پیروزی انقلاب اسلامی و از خودگذشتگی و رشادت‌های نیرو‌های ارتش به وِیژه هوانیروز گفت: فرزندان ایران در […]

یادواره ۴ هزار شهید ارتش جمهوری اسلامی و بزرگداشت شهدای خلبان گیلانی در گلزار شهدای رشت برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری صدا وسیمای مرکز گیلان ، مشاور عالی فرماندهی نیروی هوایی جمهوری اسلامی در این مراسم با تشریح چگونگی پیروزی انقلاب اسلامی و از خودگذشتگی و رشادت‌های نیرو‌های ارتش به وِیژه هوانیروز گفت: فرزندان ایران در سال ۵۷ حکومتی را به رهبری امام راحل شکل دادند که بسیاری ازقدرت‌های جهان مقابلش بودند.
امیر سرتیپ غلامحسین چیت فروش با اشاره به اقدامات راهبردی و دستاورد‌های ارتش جمهوری اسلامی در تحقق آرمان ها‌ی انقلاب اسلامی و اقتدار ایران افزود: امروز بسیاری از کشور‌های سلطه در حالی سخن از حقوق بشر می‌گویند که یادشان رفته همین افراد در جنگ تحمیلی ۸ ساله تامین و حمایت کننده تجهیزات نظامی رژیم بعثی علیه ایران بودند.
مشاور عالی فرماندهی نیروی هوایی جمهوری اسلامی با بیان اینکه استکبار و قدرت‌های سلطه قصد دارند با تحریف واقعیت‌های انقلاب و ایجاد جنگ نرم ایثارگری مردم و جوانان را وارونه جلوه دهد، گفت: ملتی که به گذشته و تاریخ خود آگاه نباشد نمی‌تواند درست قض

اوت کند پس دنیا بداند ممکن است کشور‌های قدرت طلبی که ایران و جوانانش را به خاک و خون کشیدند و برای نابودی این کشور هم پیمان شدن را ببخشیم، اما از حافظه تاریخی ملت ایران هیچگاه این دشمنی‌ها و اقدامات ضد بشری را فراموش نخواهد کرد.
امیر سرتیپ غلامحسین چیت فروش نسل‌های آینده انقلاب منتقم خون تک تک شهدا از قدرت‌های جهان خواهند بود، تصریح کرد: خون تمام شهدای این کشور برگردن کشور‌های سلطه طلبی است که برای ایجاد ناآرامی و اغتشاش در ایران از هیچ اقدامی کوتاه نیامدند.
رییس مجمع نمایندگان طلاب حوزه علمیه قم نیز با بیان اینکه شهادت یک انتخاب است گفت:شهدا متعلق به گروه و صنف خاصی نیست بلکه همه شهدای ایران اسلامی متعلق به ملت ایران و نظام اسلامی است.
حجت الاسلام و المسلمین سید جلال رضوی مهربرپایی یادواره‌ها را مهمترین عامل وحدت و انسجام جامعه دانست و افزود: آگاهی و ایستادگی در مقابل توطئه دشمنان تنها در سایه همدلی و همراهی همه آحاد جامعه محقق می‌شود.
رییس مجمع نمایندگان طلاب حوزه علمیه قم نفاق، تزویر و فتنه گری را حرکت موذیانه دشمنان علیه جمهوری اسلامی عنوان کرد و گفت: به برکت خون شهدا، و زعامت رهبر معظم انقلاب و با همدلی، وحدت مردم این نظام و حکومت همچنان با عزت و اقتدار ایستاده است.
همچنین در این مراسم به مناسبت گرامیداشت روز نیروی هوایی از امیر سرتیپ غلامحسین چیت فروش مشاور عالی فرماندهی و امیر سرتیپ دوم خلبان علیرضا رودباری فرمانده مرکز مطالعات راهبردی نیروی هوایی و خانواده شهیدان خلبان رسول جمشیدی، غلامرضا میرزایی و حسن سرگل با اهدای لوح قدردانی شد.

  • نویسنده : گیله خزر