درآمد میلیاردی با پرورش ماهیان گرمابی پیش بینی شده بیش از ۴۱ هزار تن ماهی گرمابی پرورشی در گیلان برداشت شود. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز گیلان معاون آبزی پروری اداره کل شیلات گیلان امروز با اشاره به آغاز دومین مرحله پرورش ماهیان گرمابی در گیلان گفت: پیش بینی شده تا پایان امسال بیش از […]

درآمد میلیاردی با پرورش ماهیان گرمابی

پیش بینی شده بیش از ۴۱ هزار تن ماهی گرمابی پرورشی در گیلان برداشت شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز گیلان معاون آبزی پروری اداره کل شیلات گیلان امروز با اشاره به آغاز دومین مرحله پرورش ماهیان گرمابی در گیلان گفت: پیش بینی شده تا پایان امسال بیش از ۴۱ هزار تن ماهی گرمابی در گیلان برداشت شود.

محمد رضا آزموده مژدهی با اشاره به اینکه برداشت ماهیان گرمابی تا پایان سال در گیلان ادامه دارد افزود: این مقدار ماهی پرورشی به ارزش ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان از ۵ هزار و ۳۸۸ مزرعه برداشت می‌شود.
وی افزود: ماهی‌های گرمابی برداشت شده در گیلان علاوه بر مصرف در استان به کشور‌های عراق، افغانستان و جمهوری آذربایجان صادر می‌شود.
کپور، فیتوفاک، آمور و سرگنده از جمله ماهیان گرمابی پرورشی در گیلان است.
گیلان ۵ هزار و ۳۸۸ مزرعه پرورش ماهیان گرمابی با ۱۱ هزار هکتار مساحت دارد که راه اندازی این مزارع برای حدود ۴ هزار و ۸۰۰ نفر بطور مستقیم و ۱۲ هزار و ۷۰۰ نفر بطور غیرمستقیم شغل ایجاد شده است.
شهرستان‌های رشت، صومعه سرا، فومن و شفت از مهمترین شهرستان‌های پرورش ماهیان گرمابی در گیلان است.
شهرستان رشت با تولید سالانه حدود ۱۷ هزار تن ماهی گرمابی بزرگترین شهر آبزی پروری در کشور است.

  • منبع خبر : صداوسیمای مرکز گیلان