دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بندرانزلی با اشاره به اجرای حکم تخریب سازه‌های غیر مجاز در بستر تالاب بین‌المللی انزلی گفت: پس از انجام مراحل دادرسی، حکم قطعی تخریب برای این تصرف غیرقانونی صادر شد. گیله خبر به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، اکبر سبحانی امروز در جمع خبرنگاران از اجرای حکم تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز […]

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بندرانزلی با اشاره به اجرای حکم تخریب سازه‌های غیر مجاز در بستر تالاب بین‌المللی انزلی گفت: پس از انجام مراحل دادرسی، حکم قطعی تخریب برای این تصرف غیرقانونی صادر شد.

گیله خبر به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، اکبر سبحانی امروز در جمع خبرنگاران از اجرای حکم تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی بستر تالاب بین‌المللی انزلی خبر داد و اظهار داشت: حدود هزار متر از اراضی بستر تالاب انزلی توسط یکی از افراد بومی تصرف شده بود.

دادستان عمومی و انقلاب بندرانزلی در تشریح جزئیات این خبر خاطرنشان کرد: فرد متخلف پس از تصرف اراضی مذکور اقدام به دیوارگذاری، احداث بنا و استخر کرده بود.

سبحانی تصریح کرد: به‌موجب تبصره ۳ ماده ۲ قانونی توزیع عادلانه آب، هرگونه دخل و تصرف در بستر تالاب بدون اجازه وزارت نیرو ممنوع است و قانونگذار علاوه بر قلع و قمع این گونه تصرفات، مجازات یک ماه تا یک سال حبس را نیز در نظر گرفته است.

دادستان عمومی و انقلاب بندرانزلی با بیان اینکه شرکت سهامی آب منطقه‌ای نیز اقدام به طرح شکایت از این فرد را کرده است گفت: پس از انجام مراحل دادرسی، حکم قطعی تخریب برای این تصرف غیرقانونی صادر شد که امروز با تخریب این بنا به مرحله اجرا درآمد.

به گزارش تسنیم، تالاب بین‌المللی انزلی یکی از اکوسیستم‌‌های بااهمیت از ابعاد گوناگون زیست‌‌محیطی و اقتصادی است که به‌دلیل آلودگی ناشی از فعالیت‌‌های انسانی، کشاورزی و صنعتی با مخاطرات جدی روبه‌رو شده است.

اخیراً حدود ۴۰ هکتار از بستر این تالاب طعمه حریق شد که با تلاش امدادگران و مسئولان مربوطه مهار شد و پس از آن رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست کشور از نزدیک وضعیت تالاب را مورد بررسی قرار داد و تاکید کرد که “اجازه نمی‌دهیم تالاب انزلی به سرنوشت دریاچه ارومیه دچار شود”.

  • نویسنده : گیله خبر
  • منبع خبر : تسنیم نیوز