دبیر ستاد انتخابات گیلان گفت: تاکنون تایید صلاحیت ۶۶ درصد از داوطلبان دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در گیلان اعلام شده است. گیل خزر به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای گیلان ؛ دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات گیلان امروز افزود: هزار و ۱۸۱ نفر برای شرکت در کارزار دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در گیلان پیش ثبت […]

دبیر ستاد انتخابات گیلان گفت: تاکنون تایید صلاحیت ۶۶ درصد از داوطلبان دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در گیلان اعلام شده است.

گیل خزر به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای گیلان ؛ دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات گیلان امروز افزود: هزار و ۱۸۱ نفر برای شرکت در کارزار دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در گیلان پیش ثبت نام کردند که ثبت نام ۶۸۶ نفر نهایی شد.

جواد شفیعی ثابت تصریح کرد: صلاحیت ۴۴۵ نفر معادل ۶۶ درصد از این داوطلبان از سوی مراجع بررسی کننده صلاحیت، اعلام شد که ۴۴ نفر از آنان از نمایندگان ادوار گذشته گیلان هستند. 
دبیر ستاد انتخابات گیلان افزود: ۹ درصد از داوطلبان این دوره از انتخابات معادل ۴۰ نفر زن هستند.

وی با بیان اینکه ۸۵ نفر از افرادی که برای این دوره نام نویسی کردند رد صلاحیت شدند گفت: ۵۷ نفر هم از شرکت در این دوره از انتخابات انصراف دادند.

شفیعی ثابت گفت: احتمال تایید داوطلبان از سوی شورای نگهبان تا اول اسفند ۱۴۰۲ است و احتمال رد شدن داوطلبان تا زمان برگزاری انتخابات نیز وجود دارد.

  • نویسنده : گیل خزر