اولین جلسه کمیته راهبری تنظیم بازار میوه استان گیلان به منظور تامین میوه ایام پایانی سال و تعطیلات نوروز ۱۴۰۳ با حضور اعضای کمیته در سازمان جهاد کشاوررزی تشکیل شد. گیل خزر به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان، صالح محمدی، در این جلسه با اشاره به میوه مورد […]

 اولین جلسه کمیته راهبری تنظیم بازار میوه استان گیلان به منظور تامین میوه ایام پایانی سال و تعطیلات نوروز ۱۴۰۳ با حضور اعضای کمیته در سازمان جهاد کشاوررزی تشکیل شد.

گیل خزر به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان، صالح محمدی، در این جلسه با اشاره به میوه مورد نیاز برای تنظیم بازار ایام پایانی سال جاری و نوروز گفت: مقدار ۱۵۰ الی ۲۰۰ تن سیب درختی و ۱۵۰ الی ۲۰۰ تن پرتقال برای تامین نیاز بازار ایام پایانی سال جاری و نوروز برای استان گیلان در نظر گرفته شده است و به منظور حمایت از باغداران و کشاورزان استان و تنوع در سبد میوه مصرفی خانوار نسبت به خرید و عرضه کیوی و سایر ارقام پرتقال بومی گیلان نیز مبادرت خواهد شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان افزود: در راستای برنامه‌ریزی هر چه دقیق‌تر برای تنظیم بازار شب عید، اداره کل صمت استان به زودی به منظور انتخاب مباشر تامین و توزیع میوه، نسبت به استعلام از متقاضیان بخش های خصوصی و اتاق اصناف اقدام کرده و در جلسه آتی کمیته راهبری میوه نسبت به معرفی مباشر تامین و توزیع میوه شب عید اقدام می‌شود.

محمدی یادآور شد: تخصیص تسهیلات کم بهره برای مباشر یا مباشرین مجری طرح خرید میوه شب عید یکی از برنامه‌های سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان برای رونق بازار میوه شب عید و فروش هر چه بیشتر محصولات کشاورزی است.

  • نویسنده : گیل خزر