مدیرکل هواشناسی گیلان گفت: با آغاز بارش‌های رگباری از دیروز در استان روند کاهشی دمای هوا ادامه دارد.   به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای گیلان ؛ محمد دادرس با اشاره به اینکه آسمان استان هم اکنون نیمه ابری و بارانی است، افزود: با فعالیت سامانه بارشی در استان دمای هوا به تدریج ۸ تا ۱۵ […]

مدیرکل هواشناسی گیلان گفت: با آغاز بارش‌های رگباری از دیروز در استان روند کاهشی دمای هوا ادامه دارد.

 

به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای گیلان ؛ محمد دادرس با اشاره به اینکه آسمان استان هم اکنون نیمه ابری و بارانی است، افزود: با فعالیت سامانه بارشی در استان دمای هوا به تدریج ۸ تا ۱۵ درجه کاهش یافت.
وی اضافه کرد: آستارا با ۳۵ میلیمتر، بره سر رودبار با ۳۴ میلیمتر ، ماسوله ۳۳ و دیلمان با ۲۲ میلیمتر شهر‌هایی هستند که بیشترین بارندگی‌ها را در ۲۴ ساعت گذشته داشته اند.
مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به اینکه این سامانه تا اوایل هفته پیش رو در گیلان ماندگاراست، گفت: بارندگی‌های رگباری و شدید، ابرناکی بودن هوا، وزش باد، رعد و برق و تگرگ در برخی ساعات از پدیده‌های جوی تا پایان هفته است.
به گفته محمد دادرس دریا امروز و فردا با ارتفاع موج بیش از یک متر برای فعالیت‌های دریانوردی نامناسب است. 
وی گفت: دمای هوای شهر رشت مرکزاستان هم اکنون ۱۸ درجه سلسیوس است و در گرم‌ترین ساعت تا ۲۰ درجه سلسیوس خواهد رسید و رطوبت این شهر ۱۰۰ درصد است.
بنا بر اعلام هواشناسی گیلان در شبانه روز گذشته اسب وونی تالش با دمای ۶ درجه سلسیوس و فومن با دمای ۲۴ درجه سلسیوس خنک‌ترین و گرمترین شهر‌های گیلان بود