استقبال از مرد پرتغالی؛ از مصر تا کره‌جنوبی بازتاب جهانی بازگشت کی‌روش به فوتبال ایران گیله خبر به نقل از ورزش ۳ : در شرایطی که هنوز این خبر به‌صورت رسمی از سوی فدراسیون فوتبال اعلام نشده اما رسانه‌های جهان نسبت به بازگشت احتمالی کارلوس کی‌روش واکنش نشان داده‌اند. به گزارش “ورزش سه”، بازگشت کارلوس […]

استقبال از مرد پرتغالی؛ از مصر تا کره‌جنوبی

بازتاب جهانی بازگشت کی‌روش به فوتبال ایران

گیله خبر به نقل از ورزش ۳ : در شرایطی که هنوز این خبر به‌صورت رسمی از سوی فدراسیون فوتبال اعلام نشده اما رسانه‌های جهان نسبت به بازگشت احتمالی کارلوس کی‌روش واکنش نشان داده‌اند.

بازتاب جهانی بازگشت کی‌روش به فوتبال ایران

به گزارش “ورزش سه”، بازگشت کارلوس کی‌روش به نیمکت تیم ملی؛ این خبری است که بیش از هر زمان دیگری به تحقق آن نزدیک می‌شویم. در شرایطی که امروز جلسه اعضای هیئت‌رئیسه فدراسیون برای برخی تصمیمات مهم ازجمله آینده نیمکت تیم ملی برگزار شد، اما اخبار غیررسمی از تصویب پیشنهاد بازگشت سرمربی پرتغالی به تیم ملی شنیده می‌شود.

اکنون همه در انتظار بیانیه رسمی فدراسیون فوتبال درباره آینده نیمکت ایران در جام جهانی هستند. کارلوس کی‌روش پس از ترک نیمکت تیم ملی فوتبال مصر، در ماه‌های گذشته هدایت تیمی را نپذیرفته و گفته می‌شود مذاکرات مهدی تاج، رئیس فدراسیون با کی‌روش منجر به توافقات نهایی شده و چیزی تا بازگشت او باقی نمانده است.

با این حال، بسیاری از رسانه‌های جهان به موضوع بازگشت کی‌روش به نیمکت تیم ملی ایران واکنش نشان داده‌اند که مرور آن خالی از لطف نیست:

روزنامه معروف اکیپ فرانسه با تیتر “کارلوس کی روش، سرمربی سابق رئال مادرید، به عنوان سرمربی ایران بازگشت”، نوشت: کارلوس کی روش سرمربی سابق تیم ملی مصر با امضای قراردادی دوباره سرمربی ایران در جام جهانی قطر (۲۰ نوامبر تا ۱۸ دسامبر) شد.

تحت هدایت سرمربی سابق رئال مادرید، ایران بهترین عملکرد خود را در روسیه داشت و مراکش را شکست داد (۱-۰) و مقابل پرتغال به تساوی یک بر یک رسید که باعث شد او برای اولین بار در پنج بازی جام جهانی چهار امتیاز کسب کند و به سختی از راهیابی به مرحله یک هشتم نهایی بازماند.

روماین مولینا خبرنگار گاردین، بی بی سی، سی ان ان و نیویورک تایمز در توییتر خود نوشت: پس از  برگزاری انتخابات و انتخاب مهدی تاج به عنوان رئیس فدراسیون، کارلوس کی روش به سرمربیگری ایران برای جام جهانی بازگشت.

۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۶

روزنامه سان انگلیس در خبری نوشت: کارلوس کی روش سرمربی سابق منچستریونایتد، برای دیدار با انگلیس در جام جهانی، به عنوان سرمربی تیم ملی ایران بازخواهد گشت.
و در حالی که ۷۵ روز تا شروع مسابقات باقی مانده است، کی روش ۶۹ ساله قرار است دوباره به عنوان رئیس انتخاب شود.

* سرمربی سابق رئال مادرید ایران را به جام جهانی ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ برد.
* او جانشین دراگان اسکوچیچ می شود که در دوره ای نابسامان در فدراسیون فوتبال ایران اخراج و دوباره به خدمت گرفته شد.
* اسکوچیچ پس از هدایت ایران در مراحل مقدماتی، در ماه ژوئیه اخراج شد اما شش روز بعد دوباره به کار خود بازگشت.

خبرگزاری tribun news اندونزی نوشت: در فاصله ۷۶ روز مانده به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، ایران کارلوس کی روش را به عنوان سرمربی منصوب کرد.
* دراگان اسکوچیچ در جولای ۲۰۲۲ برکنار شد.
* اما بالاخره یک هفته بعد دوباره به عنوان سرمربی منصوب شد.
* حالا اسکوچیچ باید جای خود را به کارلوس کی روش بدهد.

خبرنگار بی بی سی و عضو سابق فیفا در توئیتر خود نوشت که فراعنه مصر به جام جهانی قطر نمی روند اما سرمربی سابق آنها یعنی کارلوس کی روش قطعا در جام جهانی حضور خواهد داشت زیرا او با هدایت تیم ملی ایران به قطر می رود.

بخش ورزشی سایت یاهو خبر داد: کارلوس کی روش به ایران بازگشته و هدایت این تیم در جام جهانی قطر را بر عهده دارد. در فاصله ۷۵ روز تا شروع جام جهانی، کارلوس کی روش سرمربی پرتغالی برای دومین بار، به تمرینات تیم ملی ایران بازگشت و جایگزین دراگان اسکوچیچ کروات خواهد شد.

  • نویسنده : گیله خبر
  • منبع خبر : ورزش ۳