نمایشگاه عکس سامون با چشم انداز مصور فرهنگ و سنن مازندران در مجلس شورای اسلامی برپا شد.   به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مازندران، نمایشگاه عکس سامون مربوط به زیست بوم استان مازندران به مناسبت روز ملی مازندران از روز یکشنبه ۱۵ آبان ماه با حضور نمایندگان استان در محل نمایشگاه مجلس شورای اسلامی افتتاح شد. رییس […]

نمایشگاه عکس سامون با چشم انداز مصور فرهنگ و سنن مازندران در مجلس شورای اسلامی برپا شد.

 

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مازندران، نمایشگاه عکس سامون مربوط به زیست بوم استان مازندران به مناسبت روز ملی مازندران از روز یکشنبه ۱۵ آبان ماه با حضور نمایندگان استان در محل نمایشگاه مجلس شورای اسلامی افتتاح شد.

رییس حوزه هنری مازندران هدف از این نمایشگاه را که در جریان آن آثار موجود در کتاب سامون (تولید اخیر حوزه هنری مازندران) برای علاقمندان و نمایندگان ملت به نمایش گذاشته شد، ضمن فرا رسیدن هفته مازندران، معرفی فرهنگ استان به شکل تصویری و در ابعاد مختلف عنوان کرد.

مهدی معصومی گرجی افزود: کتاب عکس سامون مجموعه‌ای ۱۵۷ عکسی از ۵۹ عکاس است که با موضوع فرهنگ مازندران (آداب و سنن، معماری، طبیعت و سبک زندگی ایرانی اسلامی و.) تهیه شده و به عنوان فرهنگ بخشی از مردم ایران در خانه ملت (مجلس شورای اسلامی) به نمایش گذاشته شد.

علی بابائی کارنامی نماینده مردم ساری و میاندورود نیز ضمن بازدید از نمایشگاه عکس سامون، گفت: روز مازندران و هفته ملی مازندران ما را یاد فرهنگ اصیل ایران و پیش قدمی مردمان مازندران در پذیرش حکومت شیعه می‌اندازد.

عضو مجمع نمایندگان استان مازندران در ادامه ضمن تاکید بر توجه به فرهنگ مازندران، اظهار کرد: مازندران در دوران جنگ تحمیلی تاریخ ساز بود و در دوران سازندگی و برنامه‌های توسعه کشور نقش کلیدی داشته است و اکنون نیز در پذیرش سالانه جمعیت کثیری از گردشگران حائز رتبه است، لذا مسئولان ملی و استانی اعم از دولت و مجلس کلید واژه‌هایی را باید به برنامه‌های خود اضافه کنند که مفهوم آن توسعه فرهنگ استان‌های مختلف از جمله استان مازندران باشد.

نمایشگاه عکس سامون در مجلس شورای اسلامی به مدت ۳ روز دایر خواهد بود.

  • نویسنده : گیله خزر (گیل خزر)