مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان از تیمار و رهاسازی قوی فریادکش و باکلان بزرگ در یکی از زیستگاه‌های طبیعی استان خبر داد. گیل خزر به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای گیلان؛ مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان گفت: دوست داران حیات وحش دو قطعه پرنده حفاظت شده قوی فریادکش و باکلان بزرگ که به شدت آسیب دیده بودند […]

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان از تیمار و رهاسازی قوی فریادکش و باکلان بزرگ در یکی از زیستگاه‌های طبیعی استان خبر داد.

گیل خزر به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای گیلان؛ مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان گفت: دوست داران حیات وحش دو قطعه پرنده حفاظت شده قوی فریادکش و باکلان بزرگ که به شدت آسیب دیده بودند را به این اداره کل تحویل دادند.
«حمزه عشوری» افزود: این دو پرنده زیبا، پس از تیمار و آماده‌سازی در یکی از تالاب‌های استان رهاسازی شدند.
وی با اشاره به اینکه تا کنون هیچ مجوزی برای شکار پرندگان یا حیات وحش از سوی این سازمان صادر نشده است گفت: بر اساس قانون شکار، هر گونه صید و یا زنده‌گیری حیات وحش از جمله پرندگان وحشی جرم بوده و قانونگذار برای آن مجازات تعیین کرده است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان از دوست‌داران محیط زیست و حیات وحش خواست در صورت مشاهده هر گونه تخلف در حوزه شکار و صید، موارد را به نزدیک‌ترین اداره حفاظت محیط زیست و پاسگاه محیط‌بانی گزارش دهند.
حمزه عشوری اضافه کرد: دوستداران حیات وحش و محیط بانان شبانه‌روزی با حضور در مناطق تحت مدیریت تالاب‌ها و آبگیر‌های استان، کار حفاظت از قو‌ها و سایر پرندگان مهاجر زمستان گذران را تا پایان فصل مهاجرت برعهده دارند.

  • نویسنده : گیل خزر