مدیر حج و زیارت گیلان اعلام کرد: ثبت‌ نام متقاضیان واجد شرایط حج تمتع سال ۱۴۰۳ در کاروان‌ های استان از ساعت ۱۰ صبح یکشنبه، ۶ اسفند آغاز می‌شود.   گیل خزر به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای گیلان؛ وحید اسکندری با اشاره به اطلاعیه سازمان حج و زیارت گفت: ثبت‌نام از واجدان شرایط اعزام […]

مدیر حج و زیارت گیلان اعلام کرد: ثبت‌ نام متقاضیان واجد شرایط حج تمتع سال ۱۴۰۳ در کاروان‌ های استان از ساعت ۱۰ صبح یکشنبه، ۶ اسفند آغاز می‌شود.

 

گیل خزر به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای گیلان؛ وحید اسکندری با اشاره به اطلاعیه سازمان حج و زیارت گفت: ثبت‌نام از واجدان شرایط اعزام به حج تمتع سال ۱۴۰۳ در کاروان‌ها از ساعت ۱۰ فردا، یکشنبه ۶ اسفند آغاز می‌شود.

 وی با اشاره به اولویت ثبت نام با ۲ گروه از متقاضیان، افزود: افرادی که با مراجعه به سامانه reserve.haj.ir، مراحل پیش ثبت¬نام و واریز وجه را انجام داده و یا پس از نام نویسی در کاروان‌های حج تمتع سال ۹۹ و پرداخت وجه، انصراف خود را اعلام نکرده اند، در اولویت ثبت نام در کاروان‌های گیلان برای سفر معنوی حج تمتع ۱۴۰۳ قرار دارند.

مدیر حج و زیارت گیلان با اشاره به توقف پیش ثبت‌نام متقاضیان از ساعت ۲۳:۰۰ روز جمعه ۴ اسفند، گفت: افرادی که در اولویت نام نویسی در کاروان‌های گیلان قرار دارند، برای انتخاب کاروان و تکمیل فرآیند ثبت نام، تا ۹ اسفند ۱۴۰۲ مهلت دارند که درصورت مراجعه نکردن در این مدت، ظرفیت کاروان‌ها با متقاضیان گروه‌های بعدی تکمیل می‌شود.

وحید اسکندری با اشاره به نحوه انتخاب و ثبت‌نام در کاروان‌های حج، افزود: متقاضیان برای انتخاب کاروان ابتدا به نشانی my.haj.ir مراجعه و حداکثر تا ۴۸ ساعت بعد برای انجام دیگر مراحل ثبت نام شامل تحویل مدارک، انجام معاینات و اخذ تأییدیه پزشکی به دفتر مدیر کاروان مراجعه کنند.

وی از متقاضیان واجد شرایط خواست هنگام مراجعه به دفتر مدیر کاروان، اصل قبض ودیعه گذاری اولیه (به جز ثبت نام کنندگان در کاروان‌های حج سال ۹۹)، کارت ملی، گذرنامه معتبر و عکس به همراه داشته باشند.

مدیر حج و زیارت گیلان با عنوان اینکه گذرنامه‌های متقاضیان تشرف به حج تمتع باید تا ۲۰ آذر سال ۱۴۰۳ اعتبار داشته باشد، گفت: مبلغ نهایی هزینه سفر حج تمتع متناسب با گروه قیمتی هر کاروان تعیین می‌شود که حداکثر باید در مدت یک هفته از طریق سامانه حج و زیارت به نشانی my.haj.ir پرداخت شود.

  • نویسنده : گیل خزر