در پی بارش برف باغداران گیلانی برای پیشگیری از سرمازدگی باغ‌های خود و کاهش خسارت‌های احتمالی ناشی از بارش برف تمهیدات لازم را داشته باشند. گیل خزر به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای گیلان؛ مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: باغداران گیلانی برای کاهش خسارت‌های احتمالی ناشی از سرمازدگی باغ ها، تدابیر لازم را داشته […]

در پی بارش برف

باغداران گیلانی برای پیشگیری از سرمازدگی باغ‌های خود و کاهش خسارت‌های احتمالی ناشی از بارش برف تمهیدات لازم را داشته باشند.

گیل خزر به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای گیلان؛ مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: باغداران گیلانی برای کاهش خسارت‌های احتمالی ناشی از سرمازدگی باغ ها، تدابیر لازم را داشته باشند.
منوچهر پارسافر افزود: باغداران گیلانی می‌توانند با استفاده ازروش‌هایی همچون پاشیدن آب بر روی درختان، ایجاد دود، پوشاندن درختان با استفاده از پلاستیک سیاه و حفاظت درختان از یخ زدگی باغ‌ها پیشگیری کنند.
وی پاشیدن آب بر روی شاخه‌های درختان میوه را یکی از راه‌های پیشگیری از سرمازدگی درختان عنوان کرد و گفت: باغداران برای این امر می‌توانند با استفاد از سیستم آبیاری بارانی و یا با محلول‌پاش‌ها روی درختان میوه آب پاشی کنند.
منوچهر پارسافر تصریح کرد: کشاورزان توجه داشته باشند که پاشیدن آب باید در دمای صفر درجه سانتی‌گراد و یا بالاتر از آن انجام شود.
مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی گفت: باغداران می‌توانند در شب‌ها که سرما زیاد است با سوزاندن کاه و مواد دیگر در هوای باز دود ایجاد کنند، زیرا هر چه ذرات معلق در هوا بیشتر باشد حرارت به سقف آسمان کاهش می‌یابد و دمای باغ حفظ می‌شود.

Banner B

  • نویسنده : گیل خزر