وزیر راه و شهرسازی در منطقه آزاد انزلی اعلام کرد: مهرداد بذرپاش در آیین افتتاح مسیر ریلی رشت – کاسپین گفت: ترانزیت جاده‌ای در سال ۱۴۰۱ تاکنون صد درصد افزایش یافته است. گیل خزر به گزارش خبرگزاری صدا وسیمای گیلان ؛ مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در مراسم افتتاح مسیر ریلی رشت – کاسپین گفت: ترانزیت جاده‌ای کالا […]

وزیر راه و شهرسازی در منطقه آزاد انزلی اعلام کرد:

مهرداد بذرپاش در آیین افتتاح مسیر ریلی رشت – کاسپین گفت: ترانزیت جاده‌ای در سال ۱۴۰۱ تاکنون صد درصد افزایش یافته است.

گیل خزر به گزارش خبرگزاری صدا وسیمای گیلان ؛ مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در مراسم افتتاح مسیر ریلی رشت – کاسپین گفت: ترانزیت جاده‌ای کالا در کشور از به ۱۰ میلیون تن در سال ۱۴۰۱، به ۲۰ میلیون تن در سال ۱۴۰۳ افزایش یافت که رشد ۱۰۰ درصدی را نشان می‌دهد.

مهرداد بذرپاش با اشاره به توسعه ترانزیت کالا در جاده‌های کشور، افزود: توسعه ناوگان ترانزیت جاده‌ای، کاهش تعرفه ترخیص کالا و بهره برداری از راه آهن رشت – کاسپین از اقدامات انجام شده برای تسهیل جابه جایی کالا و رشد تجارت از طریق جاده‌های کشور است.

وی از تکمیل کریدور شمال به جنوب شرقی و غربی کشور خبر داد و گفت: اتصال جاده‌های اصلی و بازرگانی کشور در مسیر شمال به جنوب از طریق ساخت راه آهن در حال تکمیل است که این امر فرصت ترانزیت کالا را چند برابر می‌کند.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه سال گذشته ۲۳۵ کیلومتر آزادراه در کشور به بهره برداری رسید ، گفت: افتتاح طرح‌های آزادراهی و بزرگ راهی مهمی در دستور کار دولت قرار دارد.