تهران- ایرنا– مدیر صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال گفت: برای رفع تعلیق باشگاه‌های ایرانی در آسیا رایزنی خواهیم کرد و کنفدراسیون فوتبال آسیا تا ماه آینده در این خصوص جواب خواهد داد. به گزارش ایرنا، مصطفی زارعی مدیر صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال امروز سه‌شنبه در گفت‌وگو با رادیو ورزش در خصوص رفع تعلیق باشگاه‌های ایرانی از […]

  1. تهران- ایرنا– مدیر صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال گفت: برای رفع تعلیق باشگاه‌های ایرانی در آسیا رایزنی خواهیم کرد و کنفدراسیون فوتبال آسیا تا ماه آینده در این خصوص جواب خواهد داد.

به گزارش ایرنا، مصطفی زارعی مدیر صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال امروز سه‌شنبه در گفت‌وگو با رادیو ورزش در خصوص رفع تعلیق باشگاه‌های ایرانی از لیگ قهرمانان اظهار کرد: حدود ۵۰ روز پیش با برنامه شما صحبت کردیم و یک هفته بعد تمام مدارک را برای AFC ارسال کردیم. هفته گذشته هم پیگیری کردیم به ما قول تسریع در بررسی مدارک را دادند.

وی افزود: ما باید ثابت کنیم استانداردهای لازم را داریم. حسن نیت از سمت ما باید اثبات شود. ارتباط خوبی هم شکل گرفته است. سمیناری در مالزی هفته آینده می‌روم و رایزنی بیشتری خواهیم کرد. تا یک ماه آینده حتما به ما جواب می‌دهند.

مدیر صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال در مورد گرفتن مجوز حرفه‌ای باشگاه‌ها تصریح کرد: چندین سال است صحبت از حرفه‌ای شدن می‌زنیم اما باز هم مشکل داریم. به فدراسیون فوتبال پیشنهاد دادیم که مجوز ملی و استانداردهایی را تعریف و مشکلات را با برنامه‌ریزی رفع کنیم.

وی در زمینه معیارهای باشگاه حرفه‌ای گفت: بر اساس معیارهای ورزشی، باشگاه‌ها باید آکادمی داشته و برنامه‌های توسعه مشخص باشد.

زارعی افزود: ما در این مسیر به باشگاه‌ها کمک می‌کنیم. رویکرد باشگاه‌ها نسبت به سال گذشته بسیار تغییر کرده است. جلسات ۴-۵ ساعته باهم داشتیم تا به صدور مجوز برسیم. ما در کنار باشگاه‌ها کمک می‌کنیم تا بر اساس واقعیت‌ها تصمیم بگیریم.

مدیر صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال گفت: معیار بعدی معیار زیرساختی است و به استانداردهای ورزشگاه باز می‌گردد. ایمنی و امنیت، رختکن و نیمکت، وضعیت چمن و … دغدغه همه بحث صدور مجوز است. نباید اجازه دهیم این اتفاق دوباره تکرار شود. ورزشگاه آزادی مشکلاتی دارد که با استانداردها فاصله داشته و همه باید تلاش کنیم.

وی در پایان درباره مالکیت استقلال و پرسپولیس گفت: با اقداماتی که انجام می‌شود به امید خدا مشکلی نخواهیم داشت.

  • نویسنده : گیله خبر (گیل نیوز)
  • منبع خبر : ایرنا