مدیر کل هواشناسی گیلان گفت: سامانه بارشی که از شب گذشته وارد گیلان شده مناطق کوهستانی استان را سفید پوش کرده است. گیل خزر به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای گیلان؛ محمد دادرس با ورود سامانه سرد و بارشی و کاهش دمای هوا در روز‌های یکشنبه و دوشنبه در مناطق مختلف گیلان برف و باران خواهد بارید، افزود: هم […]

مدیر کل هواشناسی گیلان گفت: سامانه بارشی که از شب گذشته وارد گیلان شده مناطق کوهستانی استان را سفید پوش کرده است.

گیل خزر به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای گیلان؛ محمد دادرس با ورود سامانه سرد و بارشی و کاهش دمای هوا در روز‌های یکشنبه و دوشنبه در مناطق مختلف گیلان برف و باران خواهد بارید، افزود: هم اکنون آسمان استان ابری و مه آلود است، در ماسوله و دیلمان بارش برف آغاز شده و در مناطق جلگه‌ای نیز باران می‌بارد. 
مدیر کل هواشناسی گیلان با اشاره به اینکه بارش‌ها تا پایان هفته در گیلان به تناوب ادامه دارد، گفت: تا کنون آستانه اشرفیه با ۳۹ میلیمتر، دهشال آستانه با ۳۱ و لاهیجان با ۲۸ میلیمتر بیشترین بارندگی‌ها را داشته است.
به گفته دادرس روز‌های یکشنبه و دوشنبه اوج فعالیت این سامانه بارشی است و دمای هوا تا ۶ درجه دیگر نیز کاهش می‌یابد. 
وی با اشاره به شرایط دریا، اضافه کرد: دریای خزر تا روز دوشنبه با ارتفاع موج بیش از یک متر و ۷۰ برای فعالیت‌های دریانوردی و صید نامناسب است.
مدیر کل هواشناسی گیلان؛ با اشاره به شرایط جوی رشت مرکز استان گفت: دیروز در رشت ۱۹ میلیمتر باران باریده و دمای هوای شهر رشت امروز ۷ درجه سلسیوس و رطوبت هوای این شهر ۱۰۰ درصد است.
محمد دادرس افزود: در ۲۴ ساعت گذشته اسبه وونی تالش با ۴ درجه زیرصفرسردترین و رودبار ۱۵ درجه سلسیوس گرم‌ترین مناطق گیلان بوده است.
  • نویسنده : گیل خزر