استاندار در دیدار سفیر بلاروس استاندار گیلان: فضای اقتصادی گیلان همچون خط آهن و نیز اقتصاد دریا محور فرصتی ارزشمند برای توسعه مناسبات خارجی است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان ؛ دکتر اسدالله عباسی امروز در دیدار سفیر جمهوری بلاروس در رشت ، گفت : با توجه به عضویت ایران در اتحادیه گمرکی اوراسیا ، سازمان […]

استاندار در دیدار سفیر بلاروس

استاندار گیلان: فضای اقتصادی گیلان همچون خط آهن و نیز اقتصاد دریا محور فرصتی ارزشمند برای توسعه مناسبات خارجی است.

شرایط مناسب اقتصادی در گیلان برای گسترش مناسبات خارجیبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان ؛ دکتر اسدالله عباسی امروز در دیدار سفیر جمهوری بلاروس در رشت ، گفت : با توجه به عضویت ایران در اتحادیه گمرکی اوراسیا ، سازمان شانگ‌های و کشور‌های عضو اکو ، فرصت بسیار خوبی برای ارتباط با کشور‌ها از جمله بلاروس فراهم است.

وی بر آمادگی استان برای گسترش سرمایه‌گذاری و گسترش همکاری‌های اقتصادی و تجاری ۲ طرفه تاکید کرد و گفت : در تلاشیم سرمایه گذاری مشترک بین گیلان و بلاروس را در منطقه آزاد انزلی و آستارا فعال کنیم.

استاندار گیلان گفت: افتتاح و بهره برداری خط ریلی رشت به کاسپین و رشت به آستارا و منطقه اوراسیا، قفقاز، آسیای میانه و اتصال کریدور شمال به جنوب بسیار اهمیت دارد.

شرایط مناسب اقتصادی در گیلان برای گسترش مناسبات خارجیحمل و نقل گیلان ظرفیت مطلوبی برای همکاری بین ایران و بلاروس است

سفیر جمهوری بلاروس در ایران هم در این دیدار با قدردانی از استقبال استاندار گیلان، گفت: ظرفیت حمل و نقل گیلان زمینه خوبی را برای همکاری بین ۲ کشور ایران و بلاروس فراهم می‌کند و می‌تواند به توسعه مناسبات اقتصادی و تجاری ۲ کشور منجر شود.

دمیتری کالتسوف افزود : بلاروس و ایران سال هاست روابط خوبی با یکدیگر دارند و مناسبات سیاسی، اقتصادی، علمی و فرهنگی این ۲ کشور همیشه خوب است.شرایط مناسب اقتصادی در گیلان برای گسترش مناسبات خارجی

وی هدف اصلی سفر به گیلان را بررسی ظرفیت‌ها و امکانات همکاری در حوزه‌های اقتصادی و تجاری عنوان کرد و افزود: ما به روابط ۲ کشور خوشبینانه نگاه می‌کنیم و علاقه مندیم سطح این روابط و تعاملات اعم از فرهنگی و اقتصادی گسترش یابد.

سفیر جمهوری بلاروس در ایران گفت : گیلان با ظرفیت‌های گردشگری ، اقتصادی و فرهنگی و قرارگرفتن در حاشیه دریای خزر می‌تواند نقش موثری در توسعه مناسبات ۲ کشور ایفا کند.

شرایط مناسب اقتصادی در گیلان برای گسترش مناسبات خارجیدر این دیدار طرفین نماد‌هایی از صنایع دستی و هنر میراث فرهنگی ۲ کشور را به یکدیگر هدیه دادند.

  • نویسنده : گیله خزر (گیل خزر)