استاندار گیلان : تامین کالاهای اساسی و در عین حال معیشت و رفاه مردم از مباحث مهم برای دولت است. به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز گیلان ؛ استاندار گیلان در نشست مشترک کارگروه تنظیم بازار و کمیته اقدام مشترک بازار گیلان ارتباط مسئولان با مردم در همه بخش‌ها بویژه تنظیم بازار ، تامین مایحتاج و کالا‌های اساسی و در […]

استاندار گیلان : تامین کالاهای اساسی و در عین حال معیشت و رفاه مردم از مباحث مهم برای دولت است.

لزوم تداوم کنترل و نظارت بر زنجیره تولید تا مصرف در گیلان به نفع مردمبه گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز گیلان ؛ استاندار گیلان در نشست مشترک کارگروه تنظیم بازار و کمیته اقدام مشترک بازار گیلان ارتباط مسئولان با مردم در همه بخش‌ها بویژه تنظیم بازار ، تامین مایحتاج و کالا‌های اساسی و در عین حال معیشت و رفاه آنان را از مباحث دارای اهمیت برای دولت برشمرد و گفت: لازم است کنترل و نظارت بر زنجیره تولید تا مصرف بویژه در کالا‌های اساسی به نفع مردم و در راستای حمایت از تولید تداوم یابد.

دکتر اسدالله عباسی با تاکید بر رصد روزانه و نظارت مداوم اعضای تنظیم بازار از روند اجرای صحیح زنجیره تولید تا مصرف، افزود : با توجه به و ذخیره کافی انواع کالا‌ها در بویژه کالا‌های اساسی دست اندرکاران مدیریتی و نظارتی باید با تداوم بازرسی‌ها از بروز هر گونه تخلف در روند تولید تا عرضه کالا در بازار پیشگیری کنند. 

لزوم تداوم کنترل و نظارت بر زنجیره تولید تا مصرف در گیلان به نفع مردموی با بیان اینکه معیشت، رفاه و سلامت مردم برای دولت بسیار اهمیت دارد، بر لزوم برخورد قانونی و قاطع با اخلالگران بازار تاکید کرد و گفت: نباید اجازه داد عده‌ای سودجو در زمان افزایش تقاضای مردم، قیمت‌ها را بالا برده و مردم را ناراضی کنند.

استاندار تصریح کرد: در کالا‌های اساسی همانند مرغ، دولت نرخ مصوب اعلام کرده و هیچگونه گرانی قابل پذیرش نیست و باید متولیان امر زنجیره تولید تا مصرف این کالای مورد نیاز مردم در گیلان را بررسی کنند تا در حق مصرف کنندگان اجحاف نشود.

دکتر اسدااله عباسی در ادامه با بیان اینکه سهمیه آرد مناطق دوردست، ارتفاعات و ییلاقی گیلان با توجه به فرارسیدن فصل سرما، با تدبیر فرمانداران با دقت در نظر گرفته شود، خطاب به فرمانداران تاکید کرد : تعطیلی خود سرانه تعدادی از نانوایی‌ها پسندیدهلزوم تداوم کنترل و نظارت بر زنجیره تولید تا مصرف در گیلان به نفع مردم نیست و نیاز است نظارت کافی و برنامه ریزی در شیفت فعالیت نانوایی‌ها در مناطق مختلف، رضایت مندی مردم در عرضه نان را در پی داشته باشد.

وی به آماده سازی مزارع کشاورزی برای فصل زراعی آتی و استفاده بهینه از زمان و موضوعاتی همچون تامین کود کشاورزی برای افزایش بهره وری محصول در سطح اشاره و تاکید کرد : جهاد کشاورزی استان با همکاری تعاون روستایی و دیگر متولیان، هماهنگی لازم در زمینه تهیه، تامین و توزیع کودشیمیایی و آموزش کشاورزان با رویکرد افزایش تولید را داشته باشند.

لزوم تداوم کنترل و نظارت بر زنجیره تولید تا مصرف در گیلان به نفع مردماستاندار گیلان در ادامه با اشاره به افزایش تولید محصول کیوی در استان و لزوم حمایت از کیوی کاران برای صادرات این محصول مازاد بر نیاز داخلی، افزود: با توجه به فضای فراهم شده در تجارت بین الملل از سوی دولت و افزایش سهم صادرات ایران اسلامی، زیرساخت‌های لازم برای تسهیل امور کشاورزان نظیر حمل و نقل و بارگیری کالا‌ها در گمرکات و رایزنی با کشور‌های متقاضی با هماهنگی مناسب بین دستگاه‌ها به خوبی صورت پذیرد تا نگرانی فعالان این بخش برطرف شود.

دکتر عباسی حمایت از تولیدات استان از جمله برنامه ریزی برای تامین سوخت مورد نیاز فصل سرما را مورد تاکید قرار داد و اضافه کرد: از ورود محصولات تولیدی گیلان همانند فندق و بادام به استان همزمان با تولید این محصولات در منطقه جلوگیری شود.

در این جلسه که فرمانداران شهرستان‌های گیلان به صورت ارتباط تصویری حضور داشتند، اعضای حاضر گزارشی از اقدامات صورت گرفته را ارائه کردند.

  • نویسنده : گیله خزر (گیل خزر)