معاون وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: اقامت گردشگران در گیلان با تقویت زیرساخت‌ها امکان پذیر است. گیل خزر به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مرکز گیلان؛ علی دارابی عصر امروز در حاشیه بازدید از خانه صنایع دستی گیلان و هتل درحال بازسازی ایران در پیاده راه شهرداری رشت با بیان اینکه گیلان یکی از مقاصد […]

معاون وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: اقامت گردشگران در گیلان با تقویت زیرساخت‌ها امکان پذیر است.

گیل خزر به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مرکز گیلان؛ علی دارابی عصر امروز در حاشیه بازدید از خانه صنایع دستی گیلان و هتل درحال بازسازی ایران در پیاده راه شهرداری رشت با بیان اینکه گیلان یکی از مقاصد اصلی گردشگری در کشور است، افزود: توجه به تقویت زیرساخت‌های گردشگری گیلان مورد تاکید و توجه است.
وی گفت: اقامت گردشگران و توسعه اقتصاد گردشگری در گیلان با تقویت زیرساخت‌های گردشگری از جمله احداث و ساخت هتل های مجلل امکان پذیر است.
معاون میراث فرهنگی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از پرداخت ۳۰ میلیارد تومان تسهیلات گردشگری در گیلان خبر داد و اضافه کرد: این تسهیلات بیشتر در راستای تقویت زیرساخت‌های گردشگری اختصاص پیدا کرده که البته گیلان نیازمند تسهیلات بیشتری است.
آقای دارابی به اهمیت موزه روستایی گیلان و صنایع دستی این استان در جذب گردشگر هم اشاره کرد و گفت: توجه به صنایع دستی و گردشگری و برنامه محوری در این بخش جز اولویت‌های برنامه هفتم و سند سیاست کلی نظام قرار گرفته است.
وی با اشاره به اراده قوی گیلان و رشت برای ثبت شهر جهانی صنایع دستی، تصریح کرد: تبلیغات گسترده و تبیین توانمندی‌ها و ظرفیت‌های گردشگری و سیاحتی گیلان یک مطالبه جدی از رسانه‌ها و خبرنگاران است.
معاون میراث فرهنگی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه آثار متنوعی در خانه صنایع دستی گیلان به نمایش گذاشته شده، است بر فراهم کردن مقدمات ثبت رشت به عنوان شهر جهانی صنایع دستی در یونسکو تأکید کرد.
علی دارابی با اشاره به روند انجام ثبت جهانی ماسوله، افزود: ماسوله در یک قدمی ثبت جهانی یونسکو قرار دارد که سال آینده در فهرست مکان های تاریخی و گردشگری یونسکو قرار می گیرد.
وی با تحسین درهم تنیدگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و آثار طبیعی گیلان، بیان کرد: تدوین بسته‌ای جامع برای میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در راستای جذب گردشگر در این استان در اولویت است.

  • نویسنده : گیل خزر گیلان