گیله خبر (گیل نیوز ) به گزارش اکونا پرس، دکتر اسماعیل رهدار رئیس ستاد کتابت نور در سایه شمس الشموس با بیان موارد فوق افزود برای ایجاد انس بیشتر مردم با قرآن که از تاکیدات رهبر فرزانه انقلاب است، کتابت قرآن را از سال ۱۳۸۷ به صورت جدی و برنامه ریزی شده برای اقشار مختلف مردم و خوشنویسان شروع […]

گیله خبر (گیل نیوز ) به گزارش اکونا پرس،

دکتر اسماعیل رهدار رئیس ستاد کتابت نور در سایه شمس الشموس با بیان موارد فوق افزود برای ایجاد انس بیشتر مردم با قرآن که از تاکیدات رهبر فرزانه انقلاب است، کتابت قرآن را از سال ۱۳۸۷ به صورت جدی و برنامه ریزی شده برای اقشار مختلف مردم و خوشنویسان شروع کردیم چراکه اعتقاد داریم کتابت قرآن باعث سازندگی روحی و معنوی انسان می شود.

دکتر رهدار ادامه داد: در این برنامه که قرآن در صفحات سه خطی طراحی شده ، مردم با ظاهر اجتماعی و تحصیلات و سن و جنسیت مختلف  ، ۳ خط از قرآن کریم را کتابت نموده و ثواب آن را به امام زمان (عج) اهدا نمودند و توصیه شد تا از امروز روزانه یک صفحه از قرآن را به نیت سلامتی امام زمان (عج) قرائت کنند تا یک ختم کامل قرآن نیز صورت پذیرد.

مسئول برگزاری این برنامه ادامه داد: این قرآن دارای ۳۰۱۲ صفحه میباشند و به معنای مشارکت ۳۰۱۲ نفر از اقشار مختلف مردم در این کتابت است که فاز اول آن در منطقه تجریش با حدود ۱۰۰۰ نفر از دوستداران قرآن و اهل بیت علیهم السلام اجرا گردید و و ۲ فاز باقیمانده در مناسبتهای پیش رو با جامعه هدفهای مردمی برگزار خواهد شد.

علیرضا جبار حمیدی ، دبیر شورایاری تجریش نیز این کار را یک پروژه فرهنگی بزرگ در جهت فراگیری بیشتر قرآن در زندگی مردم دانست و بیان کرد: از نکات جالب توجه در این مراسم کتابت یک دختر خانم ۱۰ ساله از گروه کودکان کار بعنوان اولین کاتب این مراسم بود و حتی خانم مسن کارتن خواب نیز یک صفحه از این قرآن را کتابت کردند.

حمیدی ادامه داد : شورایاری تجریش همیشه در برگزاری این مراسمات پیش قدم بوده است و ابراز امیدواری کرد متولیان فرهنگی منطقه نیز در این برنامه ها پایکار باشند نه نظاره گر.

وی ادامه داد برای هریک از شرکت کنندگان در این برنامه فرهنگی ، تقدیرنامه ای از طرف ستاد کتابت نور در سایه شمس الشموس و شورایاری تجریش در نظر گرفته شده بود که در همان روز اربعین از طریق پیام رسانهای اجتماعی فضای مجازی برای کاتبان ارسال گردید.

در این برنامه هیئت متوسلین به امام حسن مجتبی علیه السلام ، شورایاری تجریش ،گروه جهادی امداد معلول ، سرای محله تجریش و گروه جهادی شمس(شهدای مدافع سلامت) با ستاد کتابت نور در سایه شمس الشموس همکاری نمودند.

شایان ذکر است که کتابت جمعی قرآن با خط تحریری توسط ستاد کتابت نور در سایه شمس الشموس برای گروه های مختلف مردمی نظیر زائران پیاده امام رضا علیه السلام ، خدام رضوی ، فرهنگیان ، دانشجویان و طلاب و … صورت گرفته است و مصحف های کتابت شده به آستان های مقدس امام علی علیه‌السلام، امام حسین علیه السلام ، امام رضا علیه السلام، امام هادی و امام حسن عسکری علیهما السلام اهدا شده است.

  • نویسنده : گیله خبر(گیل نیوز)
  • منبع خبر : اکونا پرس