پنجمین خانه محیط زیست گیلان با هدف فرهنگ‌سازی و مشارکت فعال مردمی در محافظت از منابع طبیعی و محیط زیست امروز در مدرسه گل‌های داوودی رشت افتتاح شد. به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز گیلان؛ مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان در حاشیه مراسم نواخته شدن زنگ هوای پاک در مدرسه گل‌های داوودی رشت گفت: توجه به محیط زیست […]

پنجمین خانه محیط زیست گیلان با هدف فرهنگ‌سازی و مشارکت فعال مردمی در محافظت از منابع طبیعی و محیط زیست امروز در مدرسه گل‌های داوودی رشت افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز گیلان؛ مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان در حاشیه مراسم نواخته شدن زنگ هوای پاک در مدرسه گل‌های داوودی رشت گفت: توجه به محیط زیست بیشتر از هر زمان دیگری ضروری و اجتناب ناپذیر است و راه اندازی خانه‌های محیط زیست می‌تواند زمینه‌های موثری را در حفظ و مراقبت از محیط زیست، فرهنگ سازی مناسب و همچنین جلب مشارکت‌های مردمی فراهم کند.
حمزه عشوری افزود: خانه محیط زیست، با هدف ارتقاء سطح دانش کاربردی و مهارتی شهروندان در زمینه حفظ محیط زیست و بهره‌گیری از دانش متخصصان و سازمان‌های مردم نهاد، شناسایی معضلات محیط زیست محله، توسط ساکنان محله راه‌اندازی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه پیش بینی شده در تمام شهرستان‌های استان امسال خانه محیط زیست راه اندازی شود گفت: در حال حاضر خانه‌های محیط زیست در ۵ شهر رشت، املش، رودبار، لنگرود و رودسر فعال است.

  • نویسنده : گیله خزر (گیل خزر)