مدیر جهادکشاورزی صومعه‌سرا گفت: کاشت نیشکر در ۲۶ هکتار از زمین‌های کشاورزی این شهرستان آغاز شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای گیلان ؛ محمدعلی اکبری گفت: ۸۵ خانوار نیشکر کار شهرستان صومعه سرا کاشت نیشکر را در ۱۲ روستای به مساحت ۲۶ هکتار دراین شهرستان آغاز کردند. وی با اشاره به استقبال مردم از فرآورده‌های نیشکر که […]

مدیر جهادکشاورزی صومعه‌سرا گفت: کاشت نیشکر در ۲۶ هکتار از زمین‌های کشاورزی این شهرستان آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای گیلان ؛ محمدعلی اکبری گفت: ۸۵ خانوار نیشکر کار شهرستان صومعه سرا کاشت نیشکر را در ۱۲ روستای به مساحت ۲۶ هکتار دراین شهرستان آغاز کردند.

وی با اشاره به استقبال مردم از فرآورده‌های نیشکر که محصولاتی ارگانیک است، افزود: سطح زیر کشت گیاه نیشکر امسال ۲۰ درصد افزایش می‌یابد.

محمدعلی اکبری با بیان اینکه امسال برای نخستین بار طرح کشت تلفیقی صنوبر و نیشکر در بیش از ۵ هکتار از زمین‌های کشاورزی صومعه سرا اجرا شده است، اضافه کرد: برای تجهیز کارگاه‌های نیشکرپزی، ۱۵ نیشکرکار برای دریافت ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان تسهیلات از اعتبارات بنیاد برکت به بانک‌های عامل معرفی شده اند.

وی با بیان اینکه کشت نیشکر اردیبهشت هر سال آغاز و آذر ماه برداشت می‌شود، گفت: سال گذشته، نیشکرکاران صومعه‌سرایی، ۲۵ تن شکر سیاه به ارزش ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تولید و به بازار مصرف عرضه کردند.