مدیر امور زراعت جهاد کشاورزی گیلان از کشت سبزیجات غده‌ای در ۳۰ هزار هکتار از شالیزار‌های گیلان در کشت دوم خبر داد. گیله خزر به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان؛ مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به رونق کشت دوم در گیلان گفت: کشاورزانی که تاکنون کشت دوم را انجام نداده […]

مدیر امور زراعت جهاد کشاورزی گیلان از کشت سبزیجات غده‌ای در ۳۰ هزار هکتار از شالیزار‌های گیلان در کشت دوم خبر داد.

گیله خزر به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان؛ مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به رونق کشت دوم در گیلان گفت: کشاورزانی که تاکنون کشت دوم را انجام نداده اند اکنون بهترین فرصت برای انجام این کار است.وی پیش بینی کرد کشاورزان گیلانی امسال ۲۷۸ هزار تن انواع محصولات کشت دوم به ارزش ۳۲ هزار میلیارد ریال برداشت کنند.

ابراهیم اکبرزاده با اشاره به اینکه تا کنون در ۳۰ هزار هکتار از شالیزار‌های استان بعد از برداشت برنج سبزیجات غده‌ای کشت شده اظهار داشت: شبدر، باقلای مازندرانی، انواع نباتات علوفه ای، گیاهان خانواده حبوبات و انواع سبزیجات برگی و غده‌ای از جمله محصولاتی است که در این ایام شرایط کشت دوم در استان گیلان را دارد.
وی با بیان اینکه شبدر بعد از برداشت برنج نیز قابلیت کشت دارد، اضافه کرد: کشاورزان بعد از برداشت برنج با شخم و آماده سازی شالیزار‌ها می‌توانند شبدر کشت کنند.

  • نویسنده : گیل خزر (گیل خزر)
  • منبع خبر : صداوسیمای مرکز گیلان