رییس اداره حفاظت محیط زیست ماسال از نجات یک قلاده گربه جنگلی از تله و تیمار و رهاسازی آن در زیستگاه‌های این شهر خبر داد. گیل خرر به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای گیلان؛ حمید سلطان خواه گفت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست گیلان، یک قلاده گربه جنگلی را که در تله‌ی شکارچیان گرفتار شده بود، نجات […]

رییس اداره حفاظت محیط زیست ماسال از نجات یک قلاده گربه جنگلی از تله و تیمار و رهاسازی آن در زیستگاه‌های این شهر خبر داد.

گیل خرر به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای گیلان؛ حمید سلطان خواه گفت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست گیلان، یک قلاده گربه جنگلی را که در تله‌ی شکارچیان گرفتار شده بود، نجات و پس از تیمار در زیستگاهش رها سازی کردند.

وی با اشاره به اهمیت حفظ این گونه جانوری افزود: گربه جنگلی یک گونه جانوری تنها زیست است و از گونه‌های با وزن کمتر از یک کیلو گرم ازقبیل ماهی، انواع جوندگان، پرندگان و تخم آنها، مار، قورباغه، حشرات و پستانداران کوچک تغذیه می‌کند.
این گونه جانوری در مکان‌هایی با آب کافی و پوشش گیاهی متراکم یا جنگل‌های نزدیک به آب زیست می‌کند.
گربه جنگلی بیشتر در روز فعالیت دارد و در زیر بوته‌ها و صخره‌ها لانه می‌سازد و یا در لانه متروک جانورانی مثل روباه و تشی ساکن می‌شود. این جانور با شجاعت و قدرت از بچه هایش دفاع می‌کند، شناگر خوبی است گاهی اوقات برای گرفتن ماهی‌ها در آب شیرجه می‌رود.

  • نویسنده : گیل خزر